Ēšanas traucējumu ārstēšanas iespējas
Latvijā pieejamās ārstniecības iestādes

Ārstēšanās iespējas

Veiksmīga ārstēšanās un pat pilnīga atveseļošanās no ēšanas traucējumiem ir iespējama. Svarīgi, ka, neskatoties uz slimības nopietnību, ar pareizu ārstēšanu un atbalstu ir cerība uz atveseļošanos un dzīves kvalitātes uzlabošanos visos slimības posmos. Tā kā ēšanas traucējumi ir nopietna saslimšana, tā nav dzīvesveida izvēle vai pārāk ieilgusi aizraušanās ar diētām, cilvēkiem, kam ir ēšanas traucējumi, ir nepieciešama ārstu profesionāļu palīdzība un tuvinieku un sabiedrības atbalsts. Profesionāla palīdzība Latvijā ir pieejama gan bērniem un pusaudžiem, gan pieaugušajiem. 

BKUS Gaiļezera novietnē

Bērnu Klīniskā Universitātes slimnīcas Gaiļezera novietnē  http://www.bkus.lv

Bērnu psihiatrijas klīnikā Juglas ielā 20 Ir pieejams arī dienas stacionārs ar ēšanas traucējumu ārstēšanās programmu, psihiatrijas nodaļa un ambulatorā nodaļa.

DARBA DIENĀS NO 14 LĪDZ 16 DARBOJAS TĀLRUNIS 25680022, PA KURU SPECIĀLI APMĀCĪTS MEDIĶIS VAR KONSULTĒT ĢIMENES ĀRSTUS VAI VECĀKUS


Ja jums ir aizdomas par savas meitas vai dēla saslimšanu, šī ir pirmā vieta, kur vērsties pēc palīdzības, piesakoties pie bērnu psihiatra uz konsultāciju ar ģimenes ārsta nosūtījumu caur reģistratūru piezvanot uz 80708866.

Ja stāvoklis ir neatliekams - izsaukt NMP vai doties uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) uzņemšanas nodaļu Vienības gatvē 45, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1004.

PUSAUDŽU CENTRS

Ir iespēja arī piezvanīt uz mentālās veselības atbalsta tālruni pusaudžiem un saņemt profesionālu atbalstu un specialista konsultāciju darba dienās no 12:00-19:00 zvanot uz +371 25737363, vai vēršoties Pusaudžu resursu centrā https://pusaudzucentrs.lv/




PIEAUGUŠAJIEM

Rīgas psihiatrijas un Narkoloģijas centrs: http://www.rpnc.lv/.

Dienas aprūpes centri Rīgā: Ambulatorais centrs „Pārdaugava” un Ambulatorais centrs „Veldre”.

Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca https://dpns.gov.lv/index.php/lv/

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca: http://www.strencupns.lv/

Slimnīca Ģintermuiža: http://www.gintermuiza.lv/

Ja rodas neskaidri jautājumi attiecībā par palīdzības saņemšanu ir iespēja rakstīt uz e-pastu [email protected].

VIVENDI CENTRS

Veselības centrs VIVENDI specializējas tādu mūsdienu straujā dzīvesveida un stresa izraisītu saslimšanu ārstēšanā kā veģetatīvā distonija, izdegšanas sindroms, miega traucējumi, anoreksija, bulīmija, liekais svars, muguras un galvas sāpes, sirds veselības problēmas u.c.

Veselības centrs Vivendi piedāvā programmu pacientiem ar ēšanas traucējumiem - anoreksiju (AN) un anoreksijas bulīmisko formu ( AN - b).  Lai iegūtu sīkāku informāciju par programmām un pieteikšanos, aicinām sazināties ar VIVENDI centra administrāciju, zvanot pa tālruni 204 51 777 vai rakstot uz e-pastu: [email protected].

Ēšanas traucējumu ārstēšana veselības centrā Vivendi

Ārstēšanas procesā tiek iesaistīta speciālistu komanda, kura strādā ne tikai ar pacientiem, bet arī ar ģimenes locekļiem – vecākiem, brāļiem, māsām, partneriem (dzīvesbiedriem). Anoreksijas pacientu izvērtēšana un ārstēšana ir multifunkcionāla, tiek veikta somatiskā (fiziskā), psihiskā stāvokļa novērtēšana, ģimenes situācijas izvērtēšana un uztura novērtējums.

VILNIUS UNIVERSITETINIS VALGYMO SUTRIKIMU CENTRAS

Tuvākā specializētā ēšanas traucējumu ārstēšanas klīnika ir Lietuvā, Viļņā https://www.vasaros.lt/valgymu-sutrikimu-centras/, vada šo klīniku ārste Brigita Baks. Šajā klīnikā var ārstēties tikai pilngadīgi pacienti, bērnu nodaļas tur nav. Šis Universitātes Ēšanas traucējumu centrs ir vienīgais Baltijas valstīs. Centrā iespējama gan stacionāra, gan ambulatora ārstēšana. Ārstēšana ietver psihologa konsultācijas, grupu psihoterapiju, dietologa konsultācijas, fizikālo terapiju, kustību terapiju, relaksāciju, mākslas terapiju, kino terapiju, motivācijas terapiju,  kā arī nepieciešamības gadījumā medikamentozu ārstēšanu. Pēc intensīvas ārstniecības programmas, pacienti var turpināt uzturošo terapiju konsultāciju centrā. Centrs arī vada pašpalīdzības grupu.

Viņas ēšanas traucējumu centrs Valgymo Sutrikimu Centras atrodas Viļņā, Vasaros gatve 5, 8. korpuss. Telefoni +370 262-59-79 un +370 215-48-81 (priekšā jāliek Lietuvas kods!).
Centro vadovė Brigita Bax: +370 5 215 48 81