Sestdiena, 21-Mai-2022, 11:51 PM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Meklēšana
Uzdot jautājumu
Sūtītāja vārds *:
Sūtītāja e-pasts *:
Vēstules tēma *:
Ziņojuma teksts *:

Pazīmes
NENOVĒRSIES

Ārstēšanās iespējas Latvijā
 

Ir iespēja saņemt bezmaksas palīdzību:

Bērnu Klīniskā Universitātes slimnīcas Gaiļezera novietnē : http://www.bkus.lv.

Bērnu psihiatrijas klīnikā Juglas ielā 20 Ir pieejams arī dienas stacionārs ar ēšanas traucējumu programmu, psihiatrijas nodaļa un ambulatorā nodaļa.

Ja jums ir aizdomas par savas meitas vai dēla saslimšanu, šī ir pirmā vieta, kur vērsties pēc palīdzības, piesakoties pie bērnu psihiatra uz konsultāciju ar ģimenes ārsta nosūtījumu caur reģistratūru piezvanot uz 80708866.

Ja stāvoklis ir neatliekams - izsaukt NMP vai doties uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) uzņemšanas nodaļu Vienības gatvē 45, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1004.

Ir iespēja arī piezvanīt uz mentālās veselības atbalsta tālruni pusaudžiem un saņemt profesionālu atbalstu un specialista konsultāciju darba dienās no 12:00-19:00 zvanot uz +371 25737363, vai vēršoties Pusaudžu resursu centrā: https://pusaudzucentrs.lv

Rīgas psihiatrijas un Narkoloģijas centrs: http://www.rpnc.lv/.

Dienas aprūpes centri Rīgā : Ambulatorais centrs „Pārdaugava” un Ambulatorais centrs „Veldre”.

Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca”https://dpns.gov.lv/index.php/lv/

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca: http://www.strencupns.lv/

Slimnīca Ģintermuiža: http://www.gintermuiza.lv/

Ja rodas neskaidri jautājumi attiecībā par palīdzības saņemšanu ir iespēja arī rakstīt uz ē-pastu esanastraucejumi@gmail.com, noteikti atbildēšu uz Jūsu jautājumiem.

 

VIVENDI centrs Rīgā
 
Veselības centrs VIVENDI specializējas tādu mūsdienu straujā dzīvesveida un stresa izraisītu saslimšanu ārstēšanā kā veģetatīvā distonija, izdegšanas sindroms, miega traucējumi, anoreksija, bulīmija, liekais svars, muguras un galvas sāpes, sirds veselības problēmas u.c.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par programmām un pieteikšanos, aicinām sazināties ar VIVENDI centra administrāciju, zvanot uz tālruni 204 51 777 vai rakstot uz e-pastu: info@vivendicentrs.lv.

Veselības centrs Vivendi piedāvā programmu pacientiem ar ēšanas traucējumiem - anoreksiju (AN) un anoreksijas bulīmisko formu ( AN - b)

Ēšanas traucējumu ārstēšana veselības centrā Vivendi

Ārstēšanas procesā tiek iesaistīta speciālistu komanda, kura strādā ne tikai ar pacientiem, bet arī ar ģimenes locekļiem – vecākiem, brāļiem, māsām, partneriem (dzīvesbiedriem). Anoreksijas pacientu izvērtēšana un ārstēšana ir multifunkcionāla, tiek veikta somatiskā (fiziskā), psihiskā stāvokļa novērtēšana, ģimenes situācijas izvērtēšana un uztura novērtējums.

 

Vilnius Universitetinis Valgymo sutrikimų centras

Tuvākā specializētā ēšanas traucējumu ārstēšanas klīnika ir LIetuvā, Viļņā https://valgymosutrikimai.wordpress.com/, vada šo klīniku ārste Brigita Baks. Šajā klīnikā var ārstēties, diemžēl, tikai pilngadīgi pacienti, bērnu nodaļas tur nav. Šis Universitātes Ēšanas traucējumu centrs ir vienīgais Baltijas valstīs. Centrā iespējama gan stacionāra, gan ambulatora ārstēšana. Ārstēšana ietver psihologa konsultācijas, grupu psihoterapiju, dietologa konsultācijas, fizikālo terapiju, kustību terapiju, relaksāciju, mākslas terapiju, kino terapiju, motivācijas terapiju,  kā arī nepieciešamības gadījumā medikamentozu ārstēšanu. Pēc intensīvas ārstniecības programmas, pacienti var turpināt uzturošo terapiju konsultāciju centrā. Centrs arī vada pašpalīdzības grupu. 
 
Viņas ēšanas traucējumu centrs Valgymo Sutrikimu Centras atrodas Viļņā, Vasaros gatve 5, 8. korpuss. Telefoni +370 262-59-79 un +370 215-48-81 (priekšā jāliek Lietuvas kods!).
Centro vadovė Brigita Bax: +370 5 215 48 81
 
VSC VSC VSC
 

Ārstēšanās ārpus Latvijas - kā to organizēt

Pirmkārt, ārstēšanās iespēja, protams, ir jāatrod pašam. Pašam jāsazinās, jābrauc uz konsultācijām, pašam visu jāsarunā. Ja ir izdevies iestāties rindā, jāsagaida admission time un jādodas uz slimnīcu. Jāmaksā būs par visu pašam. Izmaksas Baltijas valstīs nav ļoti augstas, bet ar 800 līdz 1000 EUR nedēļā ir jārēķinās. Var mēģināt caur ārstniecības iestādi Latvijā, piemēram, slimnīcu, kārtot iepriekšējo atļauju jeb tā saukto S2 formu. 

No savas pieredzes varu teikt, ka mūsu valsts ierēdniecība sevišķi atsaucīga un palīdzoša nav, viss notiek lēni un smagnēji.

Ja S2 formas nav, ārstēšanās kurss jāapmaksā pašam un pēc tam var sniegt Nacionālajā Veselības Dienestā dokumentus apmaksai. Apmaksas iespēju un kārtību nosaka Pārrobežu Direktīva (2011/24/ES) "Par pacientu tiesību piemērošanu veselības aprūpē". Pēc šīs direktīvas vadlīnijām cilvēkam it kā ir tiesības atgūt veselības aprūpē ieguldītos līdzekļus, bet realitātē tas izskatās ne tik rožaini, visu summu nez vai izdosies saņemt atpakaļ. Kā vienmēr, arī šeit ir visādi mistiski noteikumi, kas "saudzē" valsts budžetu. Man izdevās atgūt apmēram 1/3 daļu no ieguldītajiem līdzekļiem. 

NVD jāiesniedz dokumentu oriģinālus kopā ar to notariāli apstiprinātiem tulkojumiem latviešu valodā un nekādu lomu nespēlē oriģinālo dokumentu valoda. Arī tad, ja tā ir angļu, jātulko tik un tā. Protams, arī tas tiek veikts par samaksu un pašam jāsameklē tulkošanas birojs, kas tulko arī medicīniskos tekstus un var nodrošināt notāra apliecinājumu. Pēc Iesniegumu likuma atbildei būtu jābūt viena mēneša laikā, bet arī šis termiņš ir tikai uz papīra rakstīts. Reāli tie būs vairāki mēneši līdz lēmuma saņemšanai. Nu un pēc tam vēl jautājums, vai budžetā ir nauda atmaksai. Lēmums vēl nenozīmē naudu kontā. 

Vai ir kāda nopietna atšķirība ārstēšanās kvalitātē? Ja paveicas, tad ir. Attieksmē, ieinteresētībā, vēlmē tiešām atrast risinājumu un, pati būtiskākā atšķirība - ārsti nebaidās sadarboties savā starpā!

Vai ir vērts mēģināt, šis lēmums jāpieņem katram pašam, izvērtējot riskus un ieguvumus.