Sestdiena, 23-Okt-2021, 11:32 PM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Meklēšana
Pazīmes
NENOVĒRSIES
Galvenie » Raksti » Tulkotie raksti

Ierakstu skaits kategorijā: 4
Parādītie ieraksti: 1-4

Šķirot pēc: Datums · Nosaukums · Komentāri · Skatījumi

Valērijs Paņuškins

Raksta oriģināls krievu valodā ir plašāks: http://takiedela.ru/2015/09/mother/

Kas notiek ar slima bērna mammu, kāpēc mammas atsakās no saviem bērniem, kāpēc vēršas pie šarlatāniem, kāpēc, mēģinot palīdzēt saviem bērniem, patiesībā bieži kaitē viņiem.

Raksts par māmiņām, kam bērni slimo ar bērnu cerebrālo trieku, bet ne jau slimības diagnoze ir būtiska, bērns ir slims. Zemāk tulkoti izvilkumi no V. Paņuskina raksta, kas palīdzēs saprast, ko un kāpēc jūs jūtat un domājat tā, kā jūtat un domājat.

Tulkotie raksti | Skatījumu skaits: 32 | Pievienoja: admin | Datums: 27-Aug-2021


September 24, 2014 | Eating Disorders, Child Adolescent Psychiatry, Metabolic Disorders, Psychotherapy

By Vandana Aspen, PhD, Alison M. Darcy, PhD, and James Lock, MD, PhD

Eating disorders as classified by DSM-5 include diagnostic categories for anorexia nervosa, bulimia nervosa, binge eating disorder, avoidant restrictive feeding intake disorder, and feeding and eating conditions not otherwise specified. These are serious illnesses associated with numerous psychological and medical comorbidities, including increased risk of death. Patients with eating disorders are notoriously difficult to treat and are also known to have high relapse rates. Resistance in eating disorders is common and can help explain why treatments often fail and why patients drop out. In general, resistance can refer to the conscious and unconscious factors that prevent a patient from engaging fully in the treatment process. Importantly, patient resistance is not uniform across the different eating disorder diagnoses, and how it is addressed also depends on the age of the individual.

Tulkotie raksti | Skatījumu skaits: 2209 | Pievienoja: admin | Datums: 21-Nov-2014

Mūsdienu uztura problēmas

Pēdējo desmitgadu laikā ir mainījušies darba un sadzīves apstākļi. Tehnikas ar katru dienu kļūst vairāk, tā nemitīgi attīstās. Tāpēc cilvēks patērē arvien mazāk enerģijas, arvien vairāk laika pavada sēžot pie televizora, automašīnās, kafejnīcās un tml.
Tātad, enerģija cilvēkam – gan pilsētās, gan arī laukos –nepieciešama mazāk nekā agrāk, kad nācās fiziski smagi strādāt. Bet pārtika, ar kuru šī enerģija tiek uzņemta, kļuvusi ar kalorijām bagātāka. Tiek izgatavots un patērēts vairāk rafinētu (attīrītu) pārtikas produktu. Rafinēta pārtika cilvēka organismam dod vairāk enerģijas, salīdzinot ar dabisko, bet tajā ir maz vai vispār nav vitamīni un šķiedrvielas. Vairāk tiek patērēts cukurs un dzīvnieku tauki. Kādreiz ar kalorijām bagātos pīrāgus, bulciņas un tortes cilvēki ēda tikai svētku laikā. Tātad, mūsdienu apstākļos enerģija tiek patērēta mazāk, bet to saņemam vairāk.
Tulkotie raksti | Skatījumu skaits: 3483 | Pievienoja: admin | Datums: 11-Sep-2013

Cilvēkiem, kas cieš no ēšanas traucējumiem, ir tā sauktais Negatīvai Prāts (Negative Mind) pēc Peggy Claude-Pierre grāmatas The Secret Language of Eating Disorders. Un negatīvā balss galvā, kuras vienīgais mērķis ir iznīcināt. Šī balss pārsvarā saistīta ar dažādām epizodēm un attieksmi pret ēdienu. Piemēram, tā var teikt: "Tu esi resns (resna), tu neesi pelnījis (pelnījusi) ēst" vai "Tev nekad nekļūs labāk, kļūs tikai sliktāk", vai "Tu esi pelnījis (pelnījusi) mirt, tu neesi pelnījis (pelnījusi) ēst". 

Peggy Claude-Pierre savā grāmatā šo cīņu galvā nosauc par pilsoņu karu galvā. Negatīvā prāta balss galvā var būt gan ļoti jaudīga un skaļa, gan klusa un čukstoša. 
Tulkotie raksti | Skatījumu skaits: 1462 | Pievienoja: admin | Datums: 11-Sep-2013