Trešdiena, 22-Sep-2021, 8:20 PM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Meklēšana
Pazīmes
NENOVĒRSIES
Galvenie » Raksti » Raksti medijos

Stress, nepatīkamas emocijas un pārēšanās

Aija Libere (Uztura speciāliste )

Pilnu rakstu lasiet: https://vivendicentrs.lv/lv/publications/stress-nepatikamas-emocijas-un-paresanas?fbclid=IwAR2sWmZYaicxNL58bpOc0TzYlIZ10VqOG1tfUcPmzQjiq5B1rfIHvfHgRZ8

Satraukums, neziņa, izolētība ir tikai dažas no izjūtām, ko cilvēks var piedzīvot it īpaši šobrīd, šajā neparastajā laikā, kad emocionālais fons daļai sabiedrības var būt ļoti nomācošs.

Kā lai sevi mierina un atslābinās?

Nepatīkamām, spēcīgām un laikus neatpazītām emocijām var parādīties arī dažādas blaknes. Ja ilgstoši netiek pievērsta pienācīga uzmanība, cilvēks var iemācīties dažādas aizsargreakcijas, lai šo emociju nejustu tik intensīvi. Viena no aizsargreakcijām, kas var attīstīties dzīves laikā, ir emociju apslāpēšana ar ēdiena palīdzību.

Un ne jau velti tieši ēšana! Pirmkārt, tā ir cilvēka fizioloģiska vajadzība, kas saistās ar pašu eksistences pamatu. Kad zeme zem kājām sašūpojas, rodas impulss to stabilizēt ar vispieejamāko rīku. Otrkārt, ēšanai piemīt nozīmīgs baudas elements, kas mēdz tikt izmantots kā instruments, lai mazinātu saasinātās izjūtas.

Lai arī varētu šķist, ka pārēšanās ir absolūti nevēlama un kaitē veselībai, tā gluži nav. Pārēšanās lēkme var būt spilgts signāls par to, ka kāda no vajadzībām nav apmierināta. Dažkārt, ja notiek ilgstoša izvairīšanās no iekšējiem signāliem, ķermenis komunikācijā var sākt izmantot arvien manāmākus pavedienus, kas ar laiku ir spējīgi arvien vairāk ietekmēt indivīda dzīves kvalitāti.Avots: https://vivendicentrs.lv/lv/publications/stress-nepatikamas-emocijas-un-paresanas?fbclid=IwAR2sWmZYaicxNL58bpOc0TzYlIZ10
Kategorija: Raksti medijos | Pievienoja: admin (26-Nov-2020)
Skatījumu skaits: 222 | Atslēgvārdi: ēšanas traucējumi