Trešdiena, 22-Sep-2021, 8:09 PM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Meklēšana
Pazīmes
NENOVĒRSIES
Galvenie » Raksti » Raksti medijos

Slavenības, kuras cīnījušās ar ēšanas traucējumiem

Avots: DELFI Izklaide | 

Dziedātāja, kuru anoreksija noveda kapā

Septiņdesmito gadu supergrupas "The Carpenters" dziedātājas un bundzinieces Kerenas Kārpenteres cīņa ar ēšanas traucējumiem izvērtusies vistraģiskāk – anoreksija mūziķi noveda kapā. Gadiem kļūstot tievāka un tievāka, Kerena nemitīgi noliedza, ka viņai būtu jelkādas problēmas, un 1983. gadā aizgāja mūžībā. Anoreksijas izraisīta organisma ķīmiskā nelīdzsvarotība radīja problēmas ar sirdsdarbību.

1982. gada septembrī Kārpentere, kas jau bija vērsusies pēc palīdzības pie speciālistiem, nonāca slimnīcā – sūdzējās par neregulāru sirdsdarbību. Viņa tika intravenozi barota, īsā laikā pieņēmās svarā par 15 kilogramiem, taču to neizturēja novājinātā sirds. Turklāt miera nebija arī privātajā dzīvē – tika šķirta viņas laulība, un Kārpentere mira tieši tajā dienā, kad bija paredzēts uzlikt pēdējo parakstu uz nepieciešamajiem papīriem.

Kārpenteres traģiskā un negaidītā nāve 32 gadu vecumā pievērsa krietni lielāku sabiedrības uzmanību anoreksijai un citiem ēšanas traucējumiem – pirmoreiz plašāk sāka runāt par to, ka tās ir nopietnas psihiskas saslimšanas.

Cīņa ar bulīmiju bija kā karš ar savu ķermeni

Amerikāņu dziedātāja Pola Abdula 1995. gadā atzinās – viņa vairāk nekā 15 gadu cietusi no bulīmijas. "Cīņa ar bulīmiju bija kā karš ar savu ķermeni. Es un mans ķermenis bija divās dažādās ierakumu pusēs. Un pamieru noslēdzām tikai nesen. Tagad es katru dienu daru trīs lietas: stundu dienā vingroju, bet ne vairāk; nekad neizlaižu nevienu ēdienreizi; pieņemu savu augumu un tā izmērus, kādi tie ir."

Ēšanas traucējumi sākušies jaunībā – Paula apmeklējusi dejošanas nodarbības, kur ar skaudību skatījusies uz garākajām un tievākajām meitenēm. "Agrā jaunībā sapratu, ka fiziski neiederos. Gadiem man atteica dažādos kastingos un es sev vaicāju: "Kāpēc gan es nevaru būt gara un kalsna kā citas dejotājas?"

15 gadu vecumā viņa nonākusi dejošanas nometnē un tur saprata, kā viņas kokurentes saglabā tievumu. Abdula sekoja viņu piemēram – vēma pēc katras ēdienreizes, tādējādi kontrolējot savu svaru. Un tas bija 15 gadus ilgas elles sākums.

Kad Polas Abdulas dejotājas un dziedātājas talants beidzot tika pamanīts, viņa saprata – lai saglabātu slavenības statusu, jāsaglabā vingrais ķermenis. "Taču es visu laiku biju nervoza, nekontrolējama, spēju domāt vienīgi par ēdienu. Tas savukārt tikai palielināja bailes un nervozitāti. Un es to vien darīju, kā ēdu un skrēju uz tualeti."

90. gadu vidū Abdula nolēma, ka pietiek sevi mocīt. " Es jutos kā ellē, es meklēju palīdzību. Es jau ienīdu to nemitīgo kāpšanu uz svariem un svēršanos." Un mēnesi ilga bulīmijas ārstēšana speciālistu uzraudzībā deva rezultātus.

Pie prāta veda grūtniecība

Popgrupas "Spice Girls" sportiskākā dalībniece Melānija Čisholma jeb Mela C, nonākusi slavas zenītā, metusies neveselīgās attiecībās ar ēdienu. "Kad kļuvām slavenas, es pat spogulī nevarēju ieskatīties – man pavisam nepatika tas, ko es tur redzēju. Depresija, ēšanas traucējumi, pārlieka aizraušanās ar sevis mocīšanu treniņzālē – tam visam es izgāju cauri. Es kļuvu kā apmāta, kontrolējot to, ko ēdu. Atteicos no daudzām produktu grupām – no ogļhidrātiem, olbaltumvielām. Dzīvoju uz augļiem un dārzeņiem," intervijās ārvalstu medijiem atmiņā gremdējusies Melānija, kuru normālā dzīvē atgriezusi grūtniecība.

"No brīža, kad uzzināju, ka esmu stāvoklī, sapratu – jāēd pareizāk, jo man jābūt spēka pilnai. Jādod mazajai Skārletai visas nepieciešamās barības vielas, jo viņai jāaug veselai un stiprai."

Mazajai Skārletai ir jau astoņarpus gadu, un Melānija – joprojām uz skatuves. Pērn iznāca viņas septītais studijas solo albums, taču par atgriešanos "Spice Girls" dziedātāja izsakās skeptiski, lai gan par kopīgu uzstāšanos viņai piedāvāti "pāris miljoni". Tas laiks esot garām, uzskata Melānija, kurai pieticis ar kopīgo grupas pēdējo uzstāšanos 2012. gada olimpiskajās spēlēs.Avots: http://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/citi/slavenibas-kuras-cinijusas-ar-esanas-traucejumiem.d?id=49177701
Kategorija: Raksti medijos | Pievienoja: admin (13-Apr-2018)
Skatījumu skaits: 885 | Atslēgvārdi: anoreksija, bulīmija, ēšanas traucējumi