Trešdiena, 22-Sep-2021, 7:10 PM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Meklēšana
Pazīmes
NENOVĒRSIES
Galvenie » Raksti » Raksti medijos

Divas dienas pirms kāzām domāju, ka mirstu,' - anorektiķe par izveseļošanos pēc 30 kilogramu zaudēšanas
Vēl nesen ārsti baiļojās, ka 31 gadu vecā Kellija anoreksijas dēļ nesagaidīs savas kāzas. Nu sieviete ir atveseļojusies un ar savu piemēru vēlas iedvesmot citus postošās slimības pacientus, vēstī "Daily Mail".
Kellija ar anoreksiju saslima, pārlieku aizraujoties ar intensīviem treniņiem un neuzņemot pietiekamu daudzumu pārtikas, baidoties par liekajām kalorijām. Rezultātā sieviete piecu mēnešu laikā zaudēja gandrīz 30 kilogramu.

Atkopties no slimības Kellijai palīdzēja viņas mīļotā sieviete Rija un meitiņa Jasmīna.

"Kad slimība bija progresējusi visvairāk, mani nemitīgi uzraudzīja mana ģimenes ārste. Viņa saprata, ka kaut kas nav lāgā. Pāris dienas pirms savām kāzām devos skriet un zaudēju samaņu, pati nespējot atgūties.

Mani aizveda uz slimnīcu, kur mediķi paziņoja, ka, ja nesākšu ēst, nomiršu. Mans pulss bija kritiski zems, un sirds nedarbojās, kā nākas," atminas Kellija.

Sievietes ēšanas traucējumi aizsākās jau pusaudža gados, kad Kellija, glābjoties no aizraušanās ar alkoholu, uzsāka nodarboties ar sportu.

"Sports bija mana svētība. Ar to nodarboties iedrošināja skolotāji, redzot, ka tā izlieku savu enerģiju un lietderīgi pavadu laiku. Biju visu skolas sporta komandu kapteine. Ja futbola spēlē iesitu trīs vārtus, sevi rāju par to, ka nav izdevies iesist ceturtos. Man nekad nebija gana," stāsta Kellija.

Acīmredzami ēšanas traucējumi sievietei radās pēc vecāku šķiršanās. Tā Kellija savās acīs kompensēja mazvērtības sajūtu, ko, kā viņai šķita, radīja vecāki: "Tolaik domāju, ka neesmu pietiekami laba saviem vecākiem. Normāli ēst pārtraucu dienā, kad uzzināju, ka viņi šķirsies."

Tā rezultātā sieviete uzsāka maniakālu kaloriju skaitīšanu, mērot un sverot apēstos produktus, kā arī regulāri nodarbojoties ar intensīviem treniņiem.

"Tas viss pat nebija izskata, bet gan kontroles dēļ Man bija sajūta, ka nespēju ietekmēt neko savā dzīvē – tikai ēšana un sports bija vienīgās lietas, kas atradās manā pārziņā.

Pat savu kāzu dienu nespēju pilnvērtīgi izbaudīt – visu laiku baidījos, ka nepārēdos. Savukārt medusmēnesi pavadīju nemitīgi sportojot.

Kādu dienu paskatījos spogulī un pamanīju, cik nelaimīga izskatos. Sporta zālē devu padomus cilvēkiem, kuri vēlējās pareizi ēst un sportot, un sapratu, ka man pirmām kārtām jāsāk tos ievērot pašai," atminas Kellija.

Tā rezultātā Kellija uzsāka audzēt muskuļu masu, palielinot olbaltumvielu daudzumu uzturā, kā arī samazinot kardio treniņu skaitu.

Šobrīd sieviete sver 63 kilogramus un atzīst, ka jūtas krietni laimīgāka, par to pateicoties savai sievai un meitiņai, ko Rija iznēsāja, saņemot mākslīgo apaugļošanu.


Avots: http://www.delfi.lv/sievietem/health/medicine/divas-dienas-pirms-kazam-domaju-ka-mirstu-anorektike-par-izveselosanos-pec
Kategorija: Raksti medijos | Pievienoja: admin (21-Jan-2014)
Skatījumu skaits: 1494 | Atslēgvārdi: anoreksija, anoreksijas ārstēšana