Trešdiena, 22-Sep-2021, 7:29 PM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Meklēšana
Pazīmes
NENOVĒRSIES
Galvenie » Raksti » Raksti medijos

Atbrīvojiet mani no ēdiena atkarības!
Pavisam nesen kāda mūsu lasītāja Sieviešu Klubam uzticēja savu ļoti personīgo pieredzi par to, cik grūti atrasties ēdiena gūstā. Neēst vairākas dienas, bet tad norauties, pierīties līdz nemaņai un vakaru pavadīt pie poda vemjot. Jautājam dietologam un geštarltterapeitei, kā cīnīties ar bulīmiju.

Ko saka dietologs?

Iesaka Sieviešu Kluba eksperts Andis Brēmanis, diētas ārsts.

Bulīmija un anoreksija ir slimības, kur tikai ar diētas ārsta palīdzību vien atbrīvoties no ēšanas atkarības nav iespējams. Vajadzīga kompleksa palīdzība – gan gājiens pie psihologa, gan darbs pie diētas ārsta un noteikti – pamatīgs darbs pašai arī ar sevi.
Vispirms jāapzinās, ka neēst ilgstoši nav iespējams. Katru reizi, kad vairākas dienas nebūsi ēdusi, vienā kritiskajā ņemsi un kārtīgi pārēdīsies. Ir jāmēģina salāgot savu ēšanas režīmu. Var nākt pie diētas ārsta, lai saprastu, kādēļ ir bailes no ēdiena – tātad, pieņemšanās svarā.

Un obligāti, katru reizi pēc pārēšanās, atrast provocējošo iemeslu, kas pamudināja tevi pieēsties līdz nemaņai? Parasti bulīmijas slimniekus uz pārēšanos izprovocē kāds notikums vai emocijas. Kad to būsi apzinājusi, būs vieglāk cīnīties ar šo slimību.

Ko saka geštaltterapeite?

Iesaka Sieviešu Kluba eksperte Solvita Vektere, geštaltterapeite.

Ja apēd ēdienu, lai to pēc tam izvemtu, tas nozīmē, ka tavā dzīvesstāstā slēpjas kāds noslēpums, kuru nevienam neatklāj, bet kura dēļ tevi moka ēšanas problēmas. Bulīmijas slimnieki paši sev parasti riebjas, bet tai pat laikā arī viņi tīksminās par to, ka vemj. Šāda uzvedība ataino psihes procesus. Lai izārstētos no bulīmijas, ir jāatklāj savs noslēpums. To izdarīt var tikai ilgstošas psihoterapijas laikā. Pati ar savu slimību galā netiksi.

Bulīmija nereti iet roku rokā arī ar depresiju, kas ir šī gadsimta izplatītākā slimība. Tēlaini depresiju var raksturot kā gribas iekaisumu. Piekritīsi, katram cilvēkam ir gribasspēks un griba. Ja infekcija iemetas šajā „orgānā” tā tāpat kā jebkura cita slimība ir jāārstē. Pati tā nepāries. Depresija ir kā cietums, tikai atšķirībā no reālā, šajā tu pati sevi esi ievietojusi. Lai tiktu no tā ārā, ir jāatver krampītis. Bet to vari izdarīt tikai tu pati, jo tas ir durvju iekšpusē – tur, kur tu sēdi. Izārstējot depresiju, gribasspēks ar laiku atgriezīsies un šo krampīti ar lepni paceltu galvu varēsi attaisīt.

Kompleksi ar depresiju tiks ārstēta arī bulīmija, meklēts tavs noslēpums, kura dēļ mokies ar ēšanas pārmērībām.


Avots: http://www.sieviesuklubs.lv/veseliba/atbrivojiet-mani-no-ediena-atkaribas-90201/
Kategorija: Raksti medijos | Pievienoja: admin (01-Nov-2013)
Skatījumu skaits: 1414 | Atslēgvārdi: bulīmija, cēloņi, terapija