Sestdiena, 23-Okt-2021, 10:34 PM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Meklēšana
Pazīmes
NENOVĒRSIES
Galvenie » Raksti

Kopējais ierakstu skaits katalogā: 104
Parādītie ieraksti: 1-5
Lappuses: 1 2 3 ... 20 21 »

While we still have a long way to go in terms of understanding Eating disorders, I believe we have progressed.


Many of us get that “Eating disorders aren’t about food or weight” because it’s the number one phrase that gets shouted from the rooftops by Eating disorder sufferers & Eating disorder support organisations (for good reason) it was/is such a damaging misconception. But what many people still don’t understand, is what they ARE actually about. 

I feel like people avoid talking about what Eating disorders are about because they are SO complex, there are often many, many layers, an accumulation of different factors. It gets complicated. The most common phrase I hear…“I know that Eating disorders aren’t about food or weight…it’s about control.” Yeah. Often this is the case, the desire for control is hugely common but it’s a terribly over simplified explanation. The reasons behind the disorder are as individual as the sufferer him/herself, so it’s risky territory listing possible causes…But I’m writing this in the hope that it helps to broaden understanding of this illness and to shed some light into some of the darker, less spoken about underlying issues.

Raksti medijos | Skatījumu skaits: 34 | Pievienoja: admin | Datums: 27-Aug-2021

Kirsti Akkerman: eating disorders: nature, risk factors, etiology.

Lekcija par ēšanas traucējumiem un to ārstēšanu.

Video Kirsti Akkerman.

Raksti medijos | Skatījumu skaits: 35 | Pievienoja: admin | Datums: 27-Aug-2021

Valērijs Paņuškins

Raksta oriģināls krievu valodā ir plašāks: http://takiedela.ru/2015/09/mother/

Kas notiek ar slima bērna mammu, kāpēc mammas atsakās no saviem bērniem, kāpēc vēršas pie šarlatāniem, kāpēc, mēģinot palīdzēt saviem bērniem, patiesībā bieži kaitē viņiem.

Raksts par māmiņām, kam bērni slimo ar bērnu cerebrālo trieku, bet ne jau slimības diagnoze ir būtiska, bērns ir slims. Zemāk tulkoti izvilkumi no V. Paņuskina raksta, kas palīdzēs saprast, ko un kāpēc jūs jūtat un domājat tā, kā jūtat un domājat.

Tulkotie raksti | Skatījumu skaits: 32 | Pievienoja: admin | Datums: 27-Aug-2021

Aija Libere (Uztura speciāliste )

Pilnu rakstu lasiet: https://vivendicentrs.lv/lv/publications/stress-nepatikamas-emocijas-un-paresanas?fbclid=IwAR2sWmZYaicxNL58bpOc0TzYlIZ10VqOG1tfUcPmzQjiq5B1rfIHvfHgRZ8

Satraukums, neziņa, izolētība ir tikai dažas no izjūtām, ko cilvēks var piedzīvot it īpaši šobrīd, šajā neparastajā laikā, kad emocionālais fons daļai sabiedrības var būt ļoti nomācošs.

Kā lai sevi mierina un atslābinās?

Nepatīkamām, spēcīgām un laikus neatpazītām emocijām var parādīties arī dažādas blaknes. Ja ilgstoši netiek pievērsta pienācīga uzmanība, cilvēks var iemācīties dažādas aizsargreakcijas, lai šo emociju nejustu tik intensīvi. Viena no aizsargreakcijām, kas var attīstīties dzīves laikā, ir emociju apslāpēšana ar ēdiena palīdzību.

Un ne jau velti tieši ēšana! Pirmkārt, tā ir cilvēka fizioloģiska vajadzība, kas saistās ar pašu eksistences pamatu. Kad zeme zem kājām sašūpojas, rodas impulss to stabilizēt ar vispieejamāko rīku. Otrkārt, ēšanai piemīt nozīmīgs baudas elements, kas mēdz tikt izmantots kā instruments, lai mazinātu saasinātās izjūtas.

Lai arī varētu šķist, ka pārēšanās ir absolūti nevēlama un kaitē veselībai, tā gluži nav. Pārēšanās lēkme var būt spilgts signāls par to, ka kāda no vajadzībām nav apmierināta. Dažkārt, ja notiek ilgstoša izvairīšanās no iekšējiem signāliem, ķermenis komunikācijā var sākt izmantot arvien manāmākus pavedienus, kas ar laiku ir spējīgi arvien vairāk ietekmēt indivīda dzīves kvalitāti.

Raksti medijos | Skatījumu skaits: 236 | Pievienoja: admin | Datums: 26-Nov-2020

Neveselīga pārtika, pārēšanās tendence: ēšanas traucējumi skar arvien mazākus bērnus

/Ilze Zvaigzne, Mairita Znotiņa/ 

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/neveseliga-partika-paresanas-tendence-esanas-traucejumi-skar-arv.a131664/

"Par sevi pārliecināts un laimīgs bērns, kurš brīžiem arī nav tik laimīgs, jo dzīve ir dzīve arī bērna vecumā, ar ēšanas traucējumiem diez vai saslims," atzīst Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas psihiatre, psihoterapeite Ilze Mežraupe.

Raksti medijos | Skatījumu skaits: 350 | Pievienoja: admin | Datums: 02-Jūl-2020

1-5 6-10 11-15 ... 96-100 101-104