Otrdiena, 16-Okt-2018, 11:29 PM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Galvenie » 2015 » Marts » 28 » Ēšanas traucējumi
3:00 PM
Ēšanas traucējumi

Ēšanas traucējumi tiek definēti kā pārmērīgas uzmanības pievēršana sava ķermeņa svaram un formai, ko pavada neadekvāta, neregulāra vai haotiska barības uzņemšana.

Pieminot ēšanas traucējumus, vairums no mums vispirms iedomājas par anorexia nervosa - anoreksija (AN) vai bulimia nervosa - bulīmija (BN). Tomēr, kā liecina statistika, viena no izplatītākajām ēšanas traucējumu formām ir nevis iepriekšminētās, bet gan kompulsīvā pārēšanās (binge eating disorder).

Visas šīs saslimšanas ir ar ļoti augstu mirstības risku, galvenokārt šo slimību radīto komplikāciju dēļ. Ēšanas traucējumi ir mentāla saslimšana un ēdiens nav slimības cēlonis, bet sekas. Cēlonis līdz šim brīdim ir neskaidrs, ir daudz hipotēžu, kas izraisa šo saslimšanu - vide, ģimenes apstākļi, priekšlaicīga piedzimšana vai dzemdību traumas, ģenētiskie faktori. 

Šajā blogā apkopoju informāciju par ēšanas traucējumiem, iespējām ārstēties, ir plaša bibliotēka un norādes uz citām vietnēm tīmeklī, kas palīdzēs tiem, kas meklē ceļus ārstēties. Šīs slimības ir ārstējamas un, jo ātrāk tiek uzsākts ārstēšanās process, jo lielākas izredzes būt veselam.

2013. gada 9. jūlijā sāku šo lapu kā savu personisko blogu, kurā apvienoju informāciju, ko atradu. Latviešu valodā materiālu bija ļoti maz, pa kripatiņai lasīju kopā, lai izprastu, kas ir šie mistiskie ēšanas traucējumi un ko darīt. Šobrīd šajā lapā ir viesojušies jau 37 tūkstoši unikālo apmeklētāju, lapas adrese ir atrodama vairāku izglītības iestāžu iekšējos mācību materiālos un ir IP adreses, kas lapā reģistrētas daudzreiz un ar ļoti ilgstošiem apmeklējumiem. Tas nozīmē, ka šīs tēmas ir svarīgas un par tām ir jārunā! Man ir liels prieks par to, ka Latvijā šīs saslimšanas beidzot tiek aktualizētas un milzīgs prieks par jebkuru cilvēku, kurš atrod savu izveseļošanās ceļu!

Lai izdodas!

Skatījumu skaits: 1721 | Pievienoja: admin | Atslēgvārdi: kompulsīvā pārēšanās, bulīmija, ēšanas traucējumi, anoreksija