Pirmdiena, 17-Dec-2018, 11:42 AM
Mājas Reģistrācija
Sveicināti, Viesis
Vietnes izvēlne
My Twitter
Galvenie » 2015 » Decembris » 23 » Ārstēšanās ārpus Latvijas - kā to organizēt
2:39 PM
Ārstēšanās ārpus Latvijas - kā to organizēt

Pirmkārt, ārstēšanās iespēja, protams, ir jāatrod pašam. Pašam jāsazinās, jābrauc uz konsultācijām, pašam visu jāsarunā. Ja ir izdevies iestāties rindā, jāsagaida admission time un jādodas uz slimnīcu. Jāmaksā būs par visu pašam. Izmaksas Baltijas valstīs nav ļoti augstas, bet ar 800 līdz 1000 EUR nedēļā ir jārēķinās. 

Var mēģināt caur ārstniecības iestādi Latvijā, piemēram, slimnīcu, kārtot iepriekšējo atļauju jeb tā saukto S2 formu. Sīkāka informācija šajā vietnē: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/kontaktpunkts/pakalpojumu-saemana-es-un-iepriekjs-ataujas

No savas pieredzes varu teikt, ka mūsu valsts ierēdniecība sevišķi atsaucīga un palīdzoša nav, viss notiek lēni un smagnēji.

Ja S2 formas nav, ārstēšanās kurss jāapmaksā pašam un pēc tam var sniegt Nacionālajā Veselības Dienestā dokumentus apmaksai. Apmaksas iespēju un kārtību nosaka Pārrobežu Direktīva (2011/24/ES) "Par pacientu tiesību piemērošanu veselības aprūpē". Pēc šīs direktīvas vadlīnijām cilvēkam it kā ir tiesības atgūt veselības aprūpē ieguldītos līdzekļus, bet realitātē tas izskatās ne tik rožaini, visu summu nez vai izdosies saņemt atpakaļ. Kā vienmēr, arī šeit ir visādi mistiski noteikumi, kas "saudzē" valsts budžetu. Man izdevās atgūt apmēram 1/3 daļu no ieguldītajiem līdzekļiem. 

NVD jāiesniedz dokumentu oriģinālus kopā ar to notariāli apstiprinātiem tulkojumiem latviešu valodā un nekādu lomu nespēlē oriģinālo dokumentu valoda. Arī tad, ja tā ir angļu, jātulko tik un tā. Protams, arī tas tiek veikts par samaksu un pašam jāsameklē tulkošanas birojs, kas tulko arī medicīniskos tekstus un var nodrošināt notāra apliecinājumu. Pēc Iesniegumu likuma atbildei būtu jābūt viena mēneša laikā, bet arī šis termiņš ir tikai uz papīra rakstīts. Reāli tie būs vairāki mēneši līdz lēmuma saņemšanai. Nu un pēc tam vēl jautājums, vai budžetā ir nauda atmaksai. Lēmums vēl nenozīmē naudu kontā. 

Vai ir kāda nopietna atšķirība ārstēšanās kvalitātē? Ja paveicas, tad ir. Attieksmē, ieinteresētībā, vēlmē tiešām atrast risinājumu un, pati būtiskākā atšķirība - ārsti nebaidās sadarboties savā starpā!

Vai ir vērts mēģināt, šis lēmums jāpieņem katram pašam, izvērtējot riskus un ieguvumus.

Skatījumu skaits: 1709 | Pievienoja: admin | Atslēgvārdi: ārstēšanās ārpus Latvijas